Walkmaru

29. února 2008 v 13:48 | ktulachova
"Matrjoška" Wakamaru

Dalším motoristickým gigantem, který se pustil do vývoje inteligentních robotů, je Mitsubishi. Na rozdíl od výše uvedených mašinek by se ale měl Wakamaru stát pomocníkem, který pohlídá v době nepřítomnosti dům, připomene, že je čas vzít si léky, případně umí natáčet a přenášet přes internet dění v domě nebo zavolat policii či sanitku.

Wakamaru by měl být schopen jednoduché konverzace (má slovní zásobu okolo 10 tisíc slov), autonomního fungování v rodině, kdy respektuje denní rytmy ostatních a zároveň se dovede sám nabít.

Na rozdíl od výše zmíněných robotů Wakamaru nechodí, ale jezdí po kolečkách - tím si sice vývojáři značně ulehčili život, ale na druhou stranu nedokáže překonat schody. K orientaci tohoto metr vysokého robota v prostoru a k rozlišení osob slouží dvě kamery, detektor pohybu, termokamera, ultrazvukový a infračervený detektor vzdálenosti, směrový mikrofon a také software na rozeznávání tváří či syntézu hlasu. Zvláštností oproti konkurenci je orientace v bytě, která je realizována pomocí snímků stropů jednotlivých místností.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama