Nevada Tan

22. února 2008 v 21:44 | ktulachova
ImageOdmítají být srovnávaní jak s Tokio Hotel, tak i s Killerpilze. Každá kapela prý dělá úplně jinou muziku, Nevada Tan o sobě říkají, že jsou z těch tří nejtvrdší. Zároveň nutno podotknout, že jsou taky nejtemnější. Nevadí jim povídat o nedávné autonehodě, ale...


... ale když se jich zeptáte, jakým způsobem tvoří své písničky nebo jaká z nich je pro ně nejdůležitější, odmítnou odpovědět, protože se to prý "takhle říct nedá". My jsme z nich ale přece jen něco vymámili!


"V soukromí se hudebně neshodneme."

I když Nevada Tan vydali své první album už před několika měsíci, ani teď s odstupem času nechtějí přiznat, kterou písničku z něj mají nejraději. "Opravdu to nejde takhle říct. Každá písnička na té desce je jiná a o něčem jiném. A kvůli této rozmanitosti se ani jeden z nás neumí rozhodnout pro nějakou jednu jedinou, kterou by vyzdvihl nad ostatní," vyhýbají se odpovědi. Zároveň však nepřímo, možná nevědomky, prozradili, že velkým oblíbencem celé kapely je song Echo. "Ale podobným způsobem máme rádi i všechny ostatní. Každá naše písnička je plná vzpomínek a pocitů vztahujících se k něčemu jinému. Takže vybrat z nich jednu a označit ji za nám nejbližší, to prostě nejde."

Když přijde řeč na vlastní tvorbu, jsou kluci sice trochu otevřenější, přesto si hlídají, co řeknou, snad aby neprozradili svůj recept na dobré songy. Důležité pro ně je, že si zakládají na vlastní tvorbě. "Nemohli bychom vzít nějakou písničkou, kterou už vymyslel někdo dřív, jen ji nějak upravit a vydávat ji za svou. Veškerá tvorba vychází z kapely. O texty se stará hlavně Timo a David a hudba je, dá se říct, společná práce," říkají kluci shodně. "Kdokoli z nás může přijít s novým nápadem a buď nás jako kapelu zaujme a začneme na něm dělat nebo autorovi doporučíme, aby to ještě trochu propracoval, nebo i on sám uzná, že to není ono, a příště přijde s něčím novým, většinou zajímavějším." Tímto způsobem kluci prý dali dohromady všech 12 songů na svém prvním albu.

Nevada Tan jsou kuriózní v jedné věci. Co se týká hudebního stylu kapely, celkem bez problémů se shodnou. Ale jakmile přijde řeč na hudbu obecně, na to, co se komu líbí, skoro to vypadá, že jde o šest kluků, kteří se vidí poprvé v životě. Každý totiž poslouchá něco úplně jiného a shodnout se, jakou muziku poslouchat třeba v tourbusu, je nemožné. "Většinou to končí tak, že řidič nebo manager prostě něco pustí a my se buď podřídíme, nebo si každý zapneme MP3 a je klid."


Bouračka na dálnici!

ImageNěkteří z vás už o tom četli. Nevada Tan měli ve středu 31. října při cestě tourbusem do německého města Celle, kde je čekal koncert, bouračku! Vše se odehrálo velmi rychle nedaleko Hannoveru. Konkrétní informace o ošklivé bouračce se v médiích různí. Viníkem byla řidička Mercedesu, která se chtěla zařadit do pravého pruhu, ale nevšimla si tourbusu NT, do kterého narazila. Co se vlastně stalo, to nám podrobně popsal Linke, od něhož jsme získali vyjádření: "Nejprve bylo slyšet velmi hlasité pískání pneumatik, jak se náš řidič snažil zabrzdit a zachránit nás před karambolem. Ale nešlo to. Pak už přišel velký náraz. V autobuse skoro všichni spali. Kromě Davida, který si jen chvíli před nehodou sednul vedle řidiče. A mě probudil vlastně pískot pneumatik. Ten náraz nás všechny trochu pomlátil. Bylo to strašidelné. Když jsme zastavili, rychle jsme vyběhli z autobusu. Ten Mercedes byl na odpis, ale řidička, taková starší paní, měla štěstí a nic se jí nestalo. Zato David, který seděl vedle řidiče, se dost silně bouchnul o přístrojovou desku do hlavy. On jediný z nás musel do nemocnice. Ale nebylo to nic vážného. Za pár hodin ho zase pustili - po bouračce mu zbylo pár škrábanců a malá jizvička. Ani náš koncert to neohrozilo. Do Celle jsme se dostali a do rána jsme dokonce měli zpět i náš opravený tourbus."
S nadsázkou kapela ještě dodává: "Tak vidíte, ať děláte, co děláte, nás nezastrašíte. Nevada Tan jsou nezastavitelní!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama