Únor 2008

Chimpanzee-Head

29. února 2008 v 14:06 | ktulachova
Chimpanzee-Head - Firma WowWee (ta, která vyvinula Robosapiena) nyní představila novou skupinu robotických hraček pod názvem WowWee Alive. První produkt této řady je realistická šimpanzí hlava. Technologie Cutting edge Facetronics umožňuje šimpanzovi kopírovat nejen opičí zvuky, ale i pohyby jeho protějšků z divočiny. Na trh uvedena 1.1. 2006. Cena 5 300,- Kč

Robosapien

29. února 2008 v 14:05 | ktulachova

Název ROBOSAPIEN je složen ze slov robot a latinského sapiens (rozumný, moudrý). Jde o robota 35 centimetrů vysokého s řadou výjimečných schopností. Umí chodit, zvedá různé předměty, kterými pak hází. Mluví zvláštním jazykem "jeskyního může", prdí a krká. Poslouchá na slovo příkazy, které mu odešlete dálkovám ovládáním. Umí také Kung-Fu a umí i tančit.
Také v modrém a stříbrném provedení. ...........Cena 2 990,- Kč .(black-white)

Robonova-I

29. února 2008 v 14:05 | ktulachova
ROBONOVA-I je humanoid zkonstruovaný firmou Hitec Robotic's. Robot je nabízen jako stavebnice a je určen pedagogům, studentům a ostatním fandům robotiky. ROBONOVA-I může chodit, běhat, skákat tančit. Dokáže také "hvězdu", nebo "holubičku". Můžete s ním i soutěžit na světové úrovni v kategorii "J". ROBONOVA-I je hráčem některých robotických fotbalových týmů. Vašeho robota ROBONOVA-I sestavíte za 6 - 8 hodin a to jen za použití šroubováku. Programováni je velice snadné díky speciálně vytvořenému software RoboScript and RoboBasic. Cena 31.900 ,- Kč


Nuvo

29. února 2008 v 14:04 | ktulachova

Nuvo rozumí a reaguje na mnoho slovních příkazů. Může být také vzdáleně ovládán přes libovolný internetový prohlížeč. Nuvo se postaví na vlastní nohy z kterékoliv pozice. Umí podat ruku na pozdrav. Přehrát na požádání MP3 z paměti a mnoho dalších dovedností. Otcem technického designu je Ken Okuyama. Jeho další díla jsou například Ferrari Enzo, nebo Ferrari Rosa. Nuvo oplývá maximem impozantních technologií. Čtyři senzory, 15 kloubů, stereomikrofon, reproduktor, bezdrátová lokální síť... Cena 210.000 ,- Kč

Robosapien V2

29. února 2008 v 14:03 | ktulachova
Robosapien V2 je vysoký 60 cm !!! Reaguje v mnoha úrovních na působení prostředí. Sluchem (na zvuky) a hmatem (pomocí dotykových smyslů). Díky barevnému zrakovému systému (kameře) rozpozná barvy a barevné tóny kůže. Tyto smysly pak vzájemně reagují na různé předměty a lidi. Má také 100 předprogramovaných funkcí, 4 předváděcí režimy a 4 programovací režimy.
Cena 8 900,- Kč Cena 8 490,- Kč

i-Cybie NEW version

29. února 2008 v 14:02 | ktulachova
i-Cybie NEW version. Je plně autonomní. Dokáže se pohybovat za zvukem, jako je volání jeho jména, lidský hlas, tleskání apod. Na jedno tlesknutí se dokáže zorientovat a zjistit odkud přišel zvuk a pohybuje se směrem k němu. Když tlesknete dvakrát pejsek si sedne. Existuje 16 kombinací tlesknutí a k nim přiřazených funkcí. Další možností, jak řídit iCybieho jsou slovní příkazy. Např. vyslovením slova SIT (sedni) si robot sedne, apod. Cena 7 490 ,- Kč


Roboraptor

29. února 2008 v 14:01 | ktulachova
Dalším z rodiny robotů tohoto tvůrce je Roboraptor. Roboraptor je 80 cm dlouhý robot, vyznačující se především realistickým pohybem a interaktivní reakcí na podněty. Otáčí krk a hlavu v mnoha směrech. Mrská ocasem. Roboraptor se může pohybovat třemi rychlostmi od chůze až po běh.

..............................................................3 790,- Kčnyní 2 990,- Kč

Roboreptile

29. února 2008 v 14:00 | ktulachova
Roboreptile je chladnokrevný robotický dravec. K životu ho přivádí pokročilé robotické a interaktivní technologie. Roboreptile se vyznačuje rychlými pohyby a pohotovými reakcemi. Tento ještěr je dlouhý 69 cm. Robot pracuje s mnoha předprogramovanými módy např.: hladový a agresivní, zkoumavý, interaktivní, enviromentální, útočný mód...
................................................................3 790,- Kč nyní 2 990,- Kč


RS media

29. února 2008 v 13:59 | ktulachova
RS media - je dalším pokračování řady Robosapien V2. Vestavěný MP3 přehrávač, plnobarevný LCD display, SD memory slot, subwoofer, nahrávání videa, foto album, osobnostní editor, java hry, USB připojení k PC z něj dělají nejen robotické, ale také multimediální zařízení. Jako většinu ostatních robotů je možné ho ovládat přes RS Media Multi-System IR dálkové ovládání.
Cena 13 300,- Kč

PLEO camarasaurus

29. února 2008 v 13:58 | ktulachova
PLEO camarasaurusPrvní v Česku
Nový toy-robot PLEO od firmy UGOBE představuje týdenní mládě Camarasaura (Jura). Pleo je dlouhý půl metru, má 14 pohyblivých kloubů, 38 různých senzorů a vysokou úroveň autonomního chování. Je vybaven operačním systémem "LifeFormOS", paměťovou kartou SD a nabíjecími akumulátory.
9 960,-

Walkmaru

29. února 2008 v 13:48 | ktulachova
"Matrjoška" Wakamaru

Dalším motoristickým gigantem, který se pustil do vývoje inteligentních robotů, je Mitsubishi. Na rozdíl od výše uvedených mašinek by se ale měl Wakamaru stát pomocníkem, který pohlídá v době nepřítomnosti dům, připomene, že je čas vzít si léky, případně umí natáčet a přenášet přes internet dění v domě nebo zavolat policii či sanitku.

Wakamaru by měl být schopen jednoduché konverzace (má slovní zásobu okolo 10 tisíc slov), autonomního fungování v rodině, kdy respektuje denní rytmy ostatních a zároveň se dovede sám nabít.

Na rozdíl od výše zmíněných robotů Wakamaru nechodí, ale jezdí po kolečkách - tím si sice vývojáři značně ulehčili život, ale na druhou stranu nedokáže překonat schody. K orientaci tohoto metr vysokého robota v prostoru a k rozlišení osob slouží dvě kamery, detektor pohybu, termokamera, ultrazvukový a infračervený detektor vzdálenosti, směrový mikrofon a také software na rozeznávání tváří či syntézu hlasu. Zvláštností oproti konkurenci je orientace v bytě, která je realizována pomocí snímků stropů jednotlivých místností.

Asimo

29. února 2008 v 13:46 | ktulachova
Asimo, Špidlův známý

Firma Honda se rozhodla, že to jen tak nenechá. Pro proslulého výrobce motocyklů a automobilů sice není robotika jeho nejsilnější káva, ale Asimo (Advanced Step in Innovative Mobility) nás všechny dokázal přesvědčit, když při setkání s tehdejším premiérem Špidlou dokázal působit živěji než on.

Honda na systému pracovala dávno předtím - přesněji řečeno od roku 1986, kdy vznikali roboti experimentální řady "E", na nichž vývojáři studovali nejdůležitější rysy, které roboti potřebují: totiž udržení rovnováhy a principy plynulé chůze.

Výsledkem byl v roce 1993 první model prototypové řady "P". Modely P2 (180cm, 210kg) a především P3 (160cm, 180kg) se již designem podobaly svému mladšímu bráškovi Asimovi, který byl dokončen v listopadu 2000. Asimo je kompaktnější (měří 120cm a váží 52kg), zvládá více úkonů a především plynulou chůzi (rychlostí 1,6 km/h) i s otáčením, zatímco starší modely se musely vždy při změně směru zastavit. Kromě toho rozeznává hlasy, obličeje, gesta a prý až třicet příkazů. Hondě šlo především o dokonalé zvládnutí pohybu, ale do budoucnosti prý počítá s jeho použitím i v domácnostech.

Aibo

29. února 2008 v 13:45 | ktulachova
Kdo by neznal Aiba?

Snad žádný článek o domácích robotech se neobejde bez zmínky o psu Aibovi. První prototyp z dílen SONY sice poprvé ožil už na začátku devadesátých let 20. století, ale měl před sebou ještě dlouhou cestu: v podstatě šlo o čtyřnohou bedýnku s vnitřnostmi, kterou bylo nejdřív třeba naučit chodit. Na první procházku se vydal až model ERS-110 v roce 1999. Všichni si ho okamžitě zamilovali, a tak už za rok dostal bratříčka s kódovým označením ERS-210; ten dokázal rozlišit na padesát příkazů, hlasy a tváře.

V roce 2001 se objevil i propracovaný ERS-220 s ostrými konturami, barevnými diodami na hlavě a vylepšenými senzory a rok 2003 uvítal model ERS-7, jehož vylepšená verze, která umí přehrávat hudbu a zároveň tančit do rytmu, se objevila před loňskými Vánocemi.

Mozkem Aiba je 576MHz 64bit RISC procesor a 64MB SDRAM, okolí rozeznává pomocí CMOS kamery v čenichu (rozlišení 350 000 pixelů), infrasenzory měří vzdálenost a vytváří trojrozměrnou mapu okolí, směrové mikrofony na hlavě registrují zvuky, na dotek reaguje pomocí senzorů na hlavě, zádech a bradě a podle čidel v packách ví, po čem zrovna kráčí.

Robo morče

29. února 2008 v 13:41 | ktulachova

Robo morče

Robotické morčeU zvířátek ještě zůstaneme a podíváme se na robo morčátko. To je velké 24 x 12 x 10cm, je velice inteligentní a kopíruje vzhled, pocity, zvuky a reakce opravdového morčete. Když si s ním jenom chvíli nebudete hrát, bude se cítit osamělý a vystrašený a odejde pryč do nějakého kouta či tmavého místečka. Ale jakmile ho pohladíte stane se citlivým a začne běhat okolo vás, když ho zavoláte. Spolu s morčetem dostanete asi 7cm mrkev, pomocí které tohoto domácího mazlíka "nakrmíte". Robůtek má citlivé uši a reaguje na zvuky podle jeho rozpoložení mysli. Dokáže snímat své okolí a tak se vyhýbat překážkám, pomocí světelného paprsku jej dokonce můžete navádět a vést tam, kam chcete. Jeho cena činí 2190 Kč a je idealní pro všechny, kteří zapomínají krmit, své skutečné zvířectvo. Objednávat lze opět na www.robosapienshop.com

iDOG

29. února 2008 v 13:37 | ktulachova

Co je to iDog a k čemu slouží?

Pes je nejlepší přítel člověka, i-Dog se podobně může skamarádit s hudebními přehrávači všeho druhu. Je to interaktivní reproduktor, který reaguje na rytmus hudby - pokyvuje hlavou, stříhá ušima a bliká svými barevnými diodami. i-Dog funguje na dvě tužkové baterie a stojí 1 406 Kč.

iDog

iDogiDog je malý psu podobný robot od japonské firmy Sony. Reaguje na dotek, světlo a zvuky. Se svým okolím dokáže komunikovat pomocí pohybů hlavy, uší a diodek umístěných na hlavě. Dokáže měnit náladu podle stylu muziky, kterou mu pouštíte, nebo podle toho, jak s nim zacházíte. Pokud jej budete hladit na hlavě či se dotýkat jeho nosu bude šťastný, naopak vrčet bude pokud se budete dotýkat jeho ocásku. Perfektně poslouží také jako stylový doplněk pro iPod, neboť obsahuje zabudovaný reproduktor a 3,5 mm konektor pro připojení k hudebnímu přehrávači. Při přehrávání hudby tancuje do rytmu. K ovládání slouží tlačítka na hlavě a na těle. Zdrojem energie pro skotačení jsou 3 AAA baterie. Velký je 10 cm a váží 117 g k dostání je v barvě bílé, modré nebo růžové. Další informace spolu s videem lze získat na www.robosapienshop.com. Cena činí 1990 Kč i když na idog.sweb.cz jej nabízí i za 990 Kč.

Dinopark

28. února 2008 v 19:10 | ktulachova
<a href="http://www.dinopark.cz/"><img src="http://www.dinopark.cz/images/dinopark_icon.gif" width="88" height="31" border="0" target="_blank"></a>

Pluto

27. února 2008 v 19:30 | ktulachova
Plute je největším zmrzlíkem sluneční soustavy -leží najdál od slunce .Teplota na jeho povrchu je -230 stupňů Celsia.
http://www.planetengrund.net/bilder/pluto.jpg

Neptun

27. února 2008 v 19:28 | ktualchova
Koolem slunce oběhne za 165let.Porovnej se Zemí ,která okrouží Slunce za 365 dní.
Obrázek “http://www.dr-miller.com/Felix/Bilder/Neptun.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Saturn

27. února 2008 v 19:26 | ktulachova
Saturn bývá označován za nejkrásnější planetu slkuneční soustavy.Jeho obrovský prstenec se skládá z drobných kamenů a kousků ledu.
http://zeus.sai.msu.ru/tnp/gif/Saturn.jpg

Jupiter

27. února 2008 v 19:23 | ktulachova
Jupiter je největší planetou sluneční soustavy a je více než dvakrát težší než ostatní planety dohromady.
http://pcmfoad.free.fr/dictionnaire/J/img_J/jupiter.jpg